Projekt „Fotograficzna Przystań Młodych” adresowany jest do bytomskiej młodzieży, dzięki któremu będzie mieli możliwość rozwijać swoje pasje fotograficzne. Fotografia to najważniejsza dziś forma utrwalania ulotnej rzeczywistości - niezwykłych chwil rodzinnych i urzekających miejsc.

Dzięki rozwojowi technologii cyfrowej - fotografowanie wydaje się być dostępne dla każdego i tak łatwe, jak nigdy wcześniej. Jednak fotografowanie lustrzankami cyfrowymi i bezlusterkowcami już nie jest takie oczywiste. Warsztaty fotograficzne prowadzone w ramach projektu „Fotograficzna Przystań Młodych” będą mieć za zadanie nauczyć ambitnych amatorów fotografii jak robić zdjęcia!

Uczestnicy warsztatów poznają teorię i praktykę fotografowania dowolnych tematów - portret, street photo, krajobraz, produkty na sprzedaż oraz jak obsługiwać lustrzankę. Praktyczna nauka to najlepsze rozwiązanie.

W ramach projektu planowane jest: - 64 godziny warsztatów nauki: jak robić zdjęcia, techniki wykonywania i obrabiania zdjęć.

Uczestnicy warsztatów poznają teorię i praktykę fotografowania w cyklu 32 spotkania 2 godzinnych w okresie marzec-czerwiec i wrzesień – grudzień 2023 roku. Zajęcia z techniki fotografowania odbywać się będą zarówno w plenerach Bytomia, jak i we wnętrzach różnych obiektów zlokalizowanych w Bytomiu. - zakup profesjonalnego sprzętu fotograficznego służącego celom dydaktycznym pozwoli pasjonatom fotografii na szlifowanie umiejętności fotograficznych.

Na bazie zakupionego w ramach projektu profesjonalnego sprzętu, młodzi adepci fotografii będą mogli czerpać radość z wykonywania zdjęć. W ramach projektu zostaną zakupione: aparaty fotograficzne, lampy do aparatu, zestaw do domowego studio, blendy, lampy stojące do studio, filtry, statywy, obiektywy, oprogramowanie do obróbki zdjęć, laptop.

Dobrej klasy sprzęt będzie do dyspozycji uczestników projektu „Fotograficzna Przystań Młodych” na miejscu. To ważne, bo często brak środków na zakup sprzętu jest dla młodego człowieka barierą nie do przejścia w rozwoju pasji fotograficznej.